Бетонні насоси: види і специфіка

Бетононасос у ЛьвовіНеухильно зростаючі масштаби будівництва — це потужний стимул для розвитку технологій, що полегшують і прискорюють працю робітників. Один з найпопулярніших механізмів на сучасних будмайданчиках — бетононасос. Використання цього методу подачі розчину істотно підвищує як продуктивність, так і якість підсумкової роботи.

Будучи високо-продуктивним, але досить складним обладнанням, бетононасос вимагає у використанні певних умов:

  • відповідальності при плануванні та організації процесу;
  • уважного дотримання технології та правил безпеки;
  • використання спеціальних бетонних розчинів відповідно діаметру рукава, що подає суміш;
  • обліку відстані для підведення розчину до місця роботи;
  • наявності фахівців високої кваліфікації.

Насос для бетону особливо цінний і доречний в умовах ускладнення або неможливості подачі суміші іншими способами:

  • при необхідності подачі розчину на велику висоту;
  • при поганому під’їзду техніки до будівельного майданчика;
  • при підвищеній щільності забудови.

Але звичайно, використання насоса можливо і в більш сприятливих умовах, якщо бюджет забудови це дозволяє.

Види бетононасосів

Різниця в умовах бетонування вимагає вибору насосів різних видів. Існує велика різноманітність обладнання для транспортування рідких розчинів. Але найбільш затребуваними є три типи.

впливом сучасних присадок-антифризів вода замість 0 ° С замерзає при -15 ° С і більше.

Читайте також: Різновиди протиморозних добавок в бетон

Стаціонарний

Це бетононасосно поршнева машина, встановлена на опорі з колесами і працює на бензиновому або дизельному двигуні. Використовується при довгострокових роботах, наприклад, при зведенні висоток. Стаціонарна система дозволяє забезпечити підведення розчину на висоту понад 4 м і подавати матеріал зі швидкістю 90 м / год.

Серед переваг стаціонарної установки можна виділити:

  • практично повсюдну можливість монтажу;
  • компактні розміри;
  • порівняно невелику орендну вартість.

Причіпний

Це бетононасос на причепі. По зручності експлуатації лідирує в порівнянні зі стаціонарним варіантом і автобетононасосом. Широко затребуваний при будівництві бетонних споруд, доріг, водосховищ, мостів. Дуже зручний в транспортуванні, вписується практично в будь-яку точку будмайданчика.

Пересувний (автобетононасос, АБН)

Насос, закріплений на опорі спеціального вантажного автомобіля. Така установка має безперечні плюси:
значна потужність дає можливість подавати до 150 м³ розчину на годину;

  • велика маневреність;
  • висока продуктивність, а відповідно скорочення часу будівництва.

Недолік пересувної конструкції — це її ціна. Такий агрегат в основному купують великі будівельні компанії. Для приватних забудовників більш зручним варіантом, як правило, є оренда, вартість якої формується з ціни 1 ч праці або подачі 1 м³ розчину.

Типи бетононасосів за принципом дії

При роботі обладнання спрацьовує принцип витіснення, і в системі утворюється обсяг, здатний змінюватися. Цей фактор розділяє бетонні насоси на наступні типи:

  • Поршневий. Забезпечує можливість подачі суміші на висоту 6-65 м при обсязі до 180 м³ на годину. Слід враховувати, що між поверхнями поршнів можуть застрявати частки цементу, через що поршневий тип не відрізняється довговічністю. Розчин подається ривками.
  • Існують моделі з гідравлічним механізмом. Вони відрізняються більш м’якою подачею бетону і високою зносостійкістю. Швидкість подачі рівномірна, а високий тиск значно збільшує показник дальності. Двоциліндрові агрегати менш шумні на відміну від машин з одним циліндром.
  • Героторний (шнековий з безперервноою подачею розчину). Завдяки особливостям конструкції бетонний склад будь-якої жорсткості подається безшумно. Здатність двигуна міняти напрям перешкоджає виникненню заторів в шлангу. Основний недолік героторних насосів — швидкий знос підвідного шланга. Але це компенсується відносною легкістю і доступною вартістю ремонту.

Переміщення бетону

Підведення бетонного розчину на будмайданчик — не найпростіше завдання. Порушення технології може істотно знизити якість суміші. Уникнути проблем допомагає додаткове використання автобетонозмішувача — спеціальної змішувальної конструкції, закріпленої на автомобільному шасі. Всередині металевого каркаса розташовані лопасті. Завдяки обертанню ємності за годинниковою стрілкою розчин просувається всередину, а активізація зворотного процесу підштовхує суміш до вивантажувального отвору.

впливом сучасних присадок-антифризів вода замість 0 ° С замерзає при -15 ° С і більше.

Читайте також: Яким повинен бути правильний щебінь для виготовлення бетону

Перевагою застосування змішувача є перешкода розшарування розчину, збереження його однорідності. Безперервність руху розчину, навіть при технологічних затримках, зберігає корисні властивості складу.

Обсяг резервуара міксерів дозволяє приготувати або перемістити від 5 до 9 м³ бетонного розчину. Для надходження готового продукту до об’єкта роботи на машині передбачений спеціальний навантажувальний лоток. Такий варіант транспортування застосуємо за умови безперешкодного під’їзду машини до місця забудови.

Але як бути, якщо дістатися до потрібного місця проблематично? Для таких випадків рекомендована спеціальна Внутрішньобудівельна техніка, а саме трубопровід, що має незаперечні технологічні переваги:

  • горизонтальне і вертикальне транспортування за допомогою одного і того ж механізму;
  • легкість досягнення важкодоступних місць.

Пристрій передбачає монтаж бетононасоса на основу автомобіля, із застосуванням повноворотна стріли. З такою технікою можливе транспортування розчину по вертикалі і горизонталі для допоміжних конструкцій.

Бетонування перекриттів в багатоповерхових будинках неможливо без використання додаткової спецтехніки. Доставлена бетонна суміш по лотках передається в приймач бетононасоса. Розчин переміщається на висоту, у важкодоступні місця за допомогою труби, сконструйованої з трьох з’єднаних частин.

Загальні рекомендації

Щоб використання техніки було правильним і результат роботи не розчарував, варто врахувати ряд важливих моментів:

  • Перед запуском пристрою необхідна перевірка на наявність гідравлічного тиску (потрібна величина тиску прописана в техпаспорті).
  • Система, що передає розчин, потребує обов’язкового промивання. Для викачування залишків води буде потрібно монтаж водяного насоса.
  • Підбір суміші, що підходить по консистенції, здійснюється методом проб різних складів.
  • Маршрут транспортувальних труб продумується так, щоб кількість вигинів було мінімальним. Бетоновози повинні розташовуватися під нахилом, але не під прямим кутом.
  • Перед транспортуванням бетоновоз змочують, пропускаючи через нього вапняний розчин — для утворення на стінках мастила.
  • Довгі перерви в подачі бетону забороняються. Якщо виникла виробнича пауза, потрібно прокачування розчину по трубах на невеликій швидкості кожні 10 хв.
  • Головна ознака неправильної роботи обладнання — затор в насосі. Це відбувається при тривалому застої бетонної суміші або при використанні бетону, приготовленого з порушеннями технології.
  • При виникненні закупорки обладнання необхідно вимкнути, потім без зволікань визначити місце затору і очистити його.
  • У разі застосування взимку розчин вимагає підігріву до 25-30 ° С, а сам бетононасос прогрівають парою.

Переміщення рідкого бетону — постійно виникає необхідність при будівельних роботах. Що використовувати доцільніше — звичайну бетономішалку, бетононасос або більш складну конструкцію — залежить від індивідуальних можливостей і вимог виробництва.

впливом сучасних присадок-антифризів вода замість 0 ° С замерзає при -15 ° С і більше.

Читайте також: Фібробетон: характеристики і сфера застосування матеріалу

[kkstarratings]

Замовити дзвінок



    ×