ЗИМОВИЙ БЕТОН. ПРОГРІВ БЕТОНУ

У сучасному будівництві вже не існує яскраво вираженої проблеми зимового бетонування. Існує кілька методів захисту бетонної суміші і вже залитого бетону від замерзання.

1. Виробництво бетону відбувається на гарячій воді. Це зрозуміло відбивається на кінцевій вартісті бетону, але куди важливіше те, що бетон не втрачає в своїх властивостях з впливу на нього негативних температур.

2. Протиморозні добавки (ПМД). Вони дозволяють не кристалізуватися воді, що знаходиться в бетоні, що позитивно впливає на процес схоплювання, затвердіння і надалі на міцність конструкції.

На об’єкті:

  • електропідігрів бетону;
  • укриття бетону різними утеплювачами, наприклад, плівкою ПВХ та ін .;
  • спорудження тимчасових укриттів і підігрів різними способами.

ПМД

Ефективний спосіб підвищити морозостійкість бетону — застосування ПМД. Добавка вводиться в бетонну суміш в співвідношенні з відсотковим вмістом цементу, а також обсяг ПМД залежить від температури навколишнього середовища в момент бетонування.

ВКРИВАННЯ БЕТОНУ

Раціональним способом захисту бетону є укривання. Дієвим він без спеціального підігріву буде тільки при незначних температурних коливаннях (+ 5С до -1С). Схоплювання і твердіння бетону — процес ізотермічний. У випадках зниження температури (нижче -2С до 30С) є необхідність здійснювати прогрів бетону електричними або газовими гарматами. Якщо передбачається необхідність прогрівання бетону тепловим обладнанням, то укриття треба укладати не на бетон безпосередньо, а на спеціальний тимчасовий каркас — з брусків, дощок та ін., Тобто побудувати над конструкцією намет. Чим вище буде температура повітря під шатром, тим швидше бетон схопиться і затвердіє, а значить і раніше можна буде припинити прогрів. В основному, досить 2 доби прогріву тепловими гарматами для первинного набору міцності — до 50%. Прогрів бетону тепловими пристроями в зимовий час:

  • термос (укриття);
  • термос і додавання ПМД.
  • прогрів гріючої опалубки;
  • індукційний нагрів;
  • інфрачервоний обігрів;
  • прогрів нагрівальними проводами.

Якщо трапилося незначне підмерзання — страждає тільки поверхневий шар бетону, а не масив конструкції. Тому що всередині бетону реакція взаємодії цементу з водою внаслідок ізотермічної реакції виділяє тепло, що рятує від замерзання. Надалі, замерзла поверхня бетону просто облупиться, як стара фарба. Це погіршить марочні характеристики бетонної конструкції, але з огляду на заданий запас міцності, це не так страшно.

Якщо все-таки бетон замерз, а необхідних для продовження дозрівання відлиг не буде, то бетон все одно треба укрити — для порятунку. Навесні цемент продовжить гідратацію, але треба мати на увазі, що міцність бетону буде значно нижче розрахованої.

Замовити дзвінок



    ×