Як вибрати марку бетону

Як вибрати марку бетонуМарку бетону вибирають по міцності в залежності від виду робіт.

Підбетонка

Підбетонкою заливають для вирівнювання поверхні котловану перед початком заливки основного фундаменту, тому можна використовувати марку бетону початкового рівня М100. Якісна подбетонка необхідна для підвищення зручності під час виконання наступних будівельних робіт. На рівну бетонну поверхню зручно виставляти арматуру і наносити розмітку осей.

Відмостка

Відмостка — важливий елемент споруди, який призначений для захисту підземної частини будівлі від впливу опадів під час дощу або танення снігу. Завдяки відмостці, дощова і тала вода просочується в грунт далеко від стін. Це дозволяє запобігти появі вогкості в приміщенні і тріщин у фундаменті. Марка бетону для вимощення повинна бути не нижче класу М200.

Пішохідна доріжка

З огляду на той факт, що пішохідні доріжки не відчувають особливих навантажень, для їх мощення досить буде використовувати бетон марки М150.

Стяжка підлоги

Для стяжки підлоги застосовується бетон марок М150-М200. Можна застосувати також пескобетон — це той же самий бетон, але без наявності щебеню в складі.

Бетонний майданчик

Якщо необхідно забетонувати майданчик під стоянку автомобілів, використовується марка бетону М200-250-300. Вибрати відповідний склад будматеріалу можна в залежності від товщини шару і наявності армування.

Гараж, лазня, паркан, альтанка

Найчастіше для будівництва перерахованих об’єктів застосовується бетон марок М150 і М200. Ці склади будівельного матеріалу здатні витримати невелику навантаження в процесі експлуатації перелічених спорудах.

Фундамент будинку

Для закладки фундаменту будинку в малоповерховому будівництві рекомендований бетон марки М200 або М250. Через недовіру до кваліфікації робітників або сумнівів в якості бетону замовники часто перестраховуються, зупиняючи вибір на більш високій марці. Однак подібне рішення — це лише непотрібні переплати, так як матеріал маркування М350 застосовується при зведенні висотних будівель.

Стіни несучі, плити перекриття

Для заливки стін, колон і міжповерхових перекриттів використовується склад бетону М250, М300 або М350 в залежності від складності проекту. Якщо вам належить заливка перекриття, швидше за все, у вас вже є проект, в якому зазначена необхідна марка (клас) бетону. Вибір такого будівельного матеріалу залежить від особливостей конструкції будинку. Якщо ж проекту немає, не рекомендується приступати до етапу покупки бетону без консультації з кваліфікованими фахівцями.

Сходи

Сходові марші — це складні конструкції. Існує безліч факторів, що впливають на якість їх монтажу (час заливки, якість збірки опалубки, наявність правильного армування). Для зведення сходів застосовуються марки бетону М250, М300 і М350. Зазвичай для сходів потрібна невелика кількість бетону, тому можна витратити трохи більше грошей, купивши будівельну суміш високої якості.

Басейн

Використання високих класів бетону для басейну обумовлено не тільки забезпеченням міцності. Так як постійний контакт з водою руйнує бетон, для зведення басейну потрібно використовувати водостійкі будівельні матеріали. Марки бетону М300-350-400 без додаткових добавок мають високу водонепроникність, що дуже важливо у вологому середовищі.

[kkstarratings]

Замовити дзвінок    ×