Твердіння бетону

Твердніння бетонуСучасні полімерні матеріали необхідно наносити на підготовлену поверхню бетону не раніше ніж через 28 днів з моменту закінчення всіх бетонних робіт. Дана вимога більшості виробників будівельних матеріалів викликано з неминучістю процесу гідратації бетонних конструкцій. Стандартна бетонна конструкція в сприятливих кліматичних умовах вже через 1 тиждень отримує до 80% заявленої міцності, а по будівельним стандартам через 4 тижні повинна на 100% відповідати розрахунковій міцності. Ці факти свідчать про те, що вже на 8 день основна частина цементу, що входить до складу бетонної конструкції, пройшла процес гідратації. Однак в залежності від розмірів інженерної конструкції і складу бетону остаточний процес гідратації може розтягнутися на кілька років. Однак всі ці розрахунки не дозволяють точно розрахувати кількість залишилася в цементі надмірної рідини в залежності від термінів проведення бетонних робіт.

Читайте також: Технологія зведення монолітного стрічкового фундаменту

Водо-цементне відношення (В / Ц) становить 0,22-0,28%. При цьому така кількість рідини не дозволяє використовувати бетон за його прямим призначенням. У зв’язку з цим до наявного бетону додається ще деяка кількість води. Бетон марки М 250 при водоцементному відношенні рівному 0,40 повинен містити в 1 м3 277 кілограмів цементу і 111 літрів води. При цьому надлишки води поступово випаровуються в процесі гідратації. Переважна частина надлишків води виходить за системою капілярів до тих пір, поки бетон не втратить своєї пластичності.

Читайте також: Загальні відомості про бетонні опалубні роботи

Підвищена проникність і пористість структури бетону пов’язані з виникненням розвиненої мережі дрібних капілярів. Дуже важливо в період набору міцності бетону забезпечити повільну і рівномірну гідратацию цементної суміші. Більшість професійних будівельників впевнені, що бетонна конструкція повинна бути надійно захищена від пересихання в перший тиждень після закінчення бетонних робіт до тих пір, поки конструкція не досягне 80% розрахункової міцності.

Читайте також: Бетонні насоси: види і специфіка 

Часто для захисту бетону від швидкої гідратації його поверхню, покриту мішковиною, регулярно змочують по кілька разів на день звичайною водою. В інших випадках використовують рідкі мембранні матеріали, які утворюють на бетонній поверхні спеціальну плівку. При цьому в разі нанесення додаткових оздоблювальних матеріалів захисний шар обов’язково видаляється механічними способом.

[kkstarratings]

Замовити дзвінок    ×