Загальні відомості про бетонні опалубні роботи

Загальні відомості про бетонні опалубні роботиОпалубка — це спеціальна розбірна конструкція, вживана при заливці бетону. Хороша опалубка володіє наступними якостями:

  • міцністю, достатньою для утримання рідкої бетонної маси;
  • високою жорсткістю — при навантаженні конструкція повинна зберегти первісну форму;
  • простотою збирання і розбирання;
  • економічністю у виробництві.

Виробництво і установку опалубки виконують теслі. Найчастіше опалубні роботи потрібні при будівництві підстав багатоповерхових будівель громадського та житлового призначення, виробничих цехів і інших споруд. Залежно від особливостей конструкції і сфери застосування опалубка підрозділяється на два види:

  • змінна;
  • розбірно-переставна.

Кожен з розглянутих видів має свої особливості і сферою застосування.

Читайте також: Бетонні насоси: види і специфіка

Змінна

Цей тип відмінно підходить для проведення робіт по бетону на стінах будівель, силосах, баштах і інших конструкціях. Конструкція складається з двох міцних зовнішніх щитів з зазором, який відповідає габаритам стіни. До щитів кріпляться зовнішні лісу, де розташовуються працівники. Зводяться стіни бетонуються ярусами. Після заливки і подальшого схоплювання першого ярусу панелі піднімаються за допомогою гідродомкратів, які стоять на металевих стрижнях, розташовані в бетоні.

Розбірно-переставна

Вже згадана конструкція створюється з декількох панелей на місці майбутнього спорудження бетонної конструкції. Панелі можуть бути виконані як з дерева, так і з міцнішого металу. У процесі складання вони щільно стикуються один з одним, утворюючи форму потрібних розмірів.

Читайте також: Різновиди протиморозних добавок в бетон

Для підтримки цілісності конструкції монтовані щити міцно закріплюються спеціальними кріпильними елементами. Збірка здійснюється парою працівників, які керуються маркувальними кресленнями. Після закінчення зборки готова конструкція перевіряється майстром, який оцінює її міцність, проводить контроль якості робіт і відповідності вироби проектної документації. Після заливки і схоплювання розчину, опалубка розбирається і переноситься на нову ділянку.

Одним з підвидів є так звана універсальна опалубка, яка досить часто застосовується в сучасному будівництві. Вона складається з жорсткого металевого каркаса і збірних щитів, внутрішня частина яких покрита пластиковими панелями або водовідштовхувальним фанерою. Окремі елементи конструкції кріпляться по заздалегідь нанесеним мітках за допомогою хомутів.

Читайте також: Яким повинен бути правильний щебінь для виготовлення бетону

[kkstarratings]

Замовити дзвінок    ×