Яким повинен бути правильний щебінь для виготовлення бетону

Яким повинен бути правильний щебінь для виготовлення бетонуЩебінь отримують в результаті дроблення гірських порід. Областей його застосування велика кількість. Зокрема, щебінь давно і активно використовується при виробництві бетону — як крупний заповнювач.

Вміст щебеню в бетонный конструкції становить 80-85%. А тому, плануючи покупку матеріалу для приготування бетону, потрібно розуміти, якими характеристиками і особливостями він повинен володіти.

Походження матеріалу

  • Гранітний щебінь. Цей варіант визнаний кращим по міцності і довговічності, але при цьому і ціни на нього найвищі. Причому зі зменшенням діаметра гранул збільшується цінник, що пов’язано зі складністю і тривалістю процесу подрібнення високоміцної породи.
  • Гравійний. Такий щебінь дещо поступається гранітному в міцності, однак завдяки більш привабливому ціннику і досить хорошим споживчими властивостями знайшов велику популярність в цивільному будівництві.
  • Вапняковий (доломітовий). Має досить скромні показники міцності. Для приготування бетону використовується рідко.
  • Вторинний щебінь (виготовлений з брухту бетону, цегли і т.п.). Поступається своїм «побратимам» в міцності і деяких інших характеристиках. Може застосовуватися як крупний заповнювач у бетонних сумішах з невисокими вимогами до міцності.

Існують і інші варіанти сировинною основи для виробництва щебеню.

Читайте також: Фібробетон: характеристики і сфера застосування матеріалу

Розмір фракцій

Щебінь різниться по крупності складових його елементів, виходячи з чого виділяють кілька його фракцій. На виробництві подрібнена сировина сортується шляхом просіювання на ситах з різним діаметром осередків. На сьогоднішньому будівельному ринку пропонуються фракції від 5 до 120 мм.

Для виробництва бетону найчастіше купується щебінь з діаметром зерна в діапазоні від 10 до 70 мм. Фракцію 120 мм застосовують для будівництва масштабних гідротехнічних споруд, тому такий матеріал не користується великою популярністю.

Чистота матеріалу

Ще одна важлива деталь для покупця, що вибирає щебінь для бетону — ступінь чистоти матеріалу. Чим менше домішок, тим більшу міцність матиме готове споруда. Щоб отримати уявлення про кількість сторонніх речовин в обсязі щебеню, можна помістити порцію матеріалу в прозору посудину, залити водою і оцінити, наскільки мутною вона стане.

Одна фракція або кілька?

Згідно з рекомендаціями фахівців, в процесі приготування бетону краще застосувати кілька різних фракцій щебеню. Така методика сприяє більш оптимызованый витраті цементу, більш однорідною текстурою бетонної суміші і досягненню кращих характеристик міцності готовоъ споруди. Це пояснюється тим, що проміжки між великими частками максимально щільно заповнюються дрібними щебеневими зернами і піском.

Читайте також: Склад бетону і функціональне значення компонентів

Провести точний розрахунок часток матеріалу по фракціях допомагають спеціальні таблиці і обладнання. Загальні рекомендації такі:

  • При максимальному розмірі фракції (МРФ) 70 мм процентне співвідношення наступне: 70 мм — 35-55%, 40 мм — 20-35%, 20 мм — 15-25%, 10 мм — 10-20%.
  • При МРФ 40 мм: 40 мм — 40-65%, 20 мм — 20-35%, 10 мм — 15-25%.
  • При МРФ 20 мм: 20 мм — 60-75%, 10 мм — 25-40%.
  • При МРФ 10 мм інші фракції не додаються.

Кількість фракцій обумовлюється вибором максимального розміру зерен, специфікою поставлених завдань і планованими характеристиками бетонної суміші:

  • діаметр до 40 мм — мінімум 2 фракції;
  • розмір більше 40 мм — мінімум 3 фракції.

Вибір максимального розміру зерна

Для визначення цієї цифри необхідно враховувати, якого роду конструкції планується створювати з приготовленого бетону.

  • Якщо це ЗБВ, МРФ повинен бути не більше ⅔ від кроку арматури;
  • МРФ для ж / б плит не може перевищувати половини товщини виробу;
  • Якщо це тонкостінні конструкції, МРФ = ⅓-½ товщини вироби.

Виготовлення бетонної суміші високої якості неможливо без грамотного і уважного вибору щебеню при суворому обліку технологічних норм.

Читайте також: Властивості бетону і умовні позначення характеристик, що визначають якість суміші

[kkstarratings]

Замовити дзвінок



    ×