Властивості бетону і умовні позначення характеристик, що визначають якість суміші

Властивості бетонуБетон має безліч різних властивостей, але основними з них є:

  • міцність;
  • рухливість;
  • вологонепронекність;
  • морозостійкість.

З перерахованих властивостей бетону головним є міцність — напруга, яку матеріал здатний витримати при стисненні. Міцність вимірюється в мегапаскалях — МПа. Від показників міцності безпосередньо залежить клас бетону, який позначають латинською літерою В. Так, бетон класу В25 означає, що даний матеріал здатний витримати тиск в 25 МПа в 95% випадках. Класність бетону становить від В3,5 до В80.

Читайте також: Що необхідно знати, замовляючи бетон

Вологонепроникність бетону — це стійкість до впливу води. Бетон з високою вологонепроникністю успішно використовується в місцях з підвищеною вологістю — при будівництві гребель, підвалів, басейнів та інших об’єктів. Для отримання водонепроникного бетону в нього вносяться спеціальні добавки. Вартість матеріалу при цьому збільшується. За показником вологонепроникності бетон поділяється на марки — W2, W4, W6, W8, W12.

Морозостійкість — це властивість бетонної суміші витримувати перепади температурного режиму. При мінусовій температурі волога, що проникла в камені, починає розширюватися, пошкоджуючи будь-яку породу. На відміну від інших матеріалів бетон здатний витримувати різкі коливання температурного режиму, безліч замерзань і відтавань без руйнування. Морозостійкість бетону позначають буквою F. Наприклад, бетон F200 витримує 200 циклів заморожування і розморожування без втрати своєї міцності. Бетон за ступенем морозостійкості поділяється на марки F50, F75, F100, F150, F200, F300, F400, F500.

Читайте також: Як вибрати марку бетону

Рухливість бетону — це характеристика, що позначає пластичність матеріалу, здатність бетонної суміші заповнювати необхідну форму. Чим вище рухливість, тим з сумішшю простіше працювати. Рухливість бетону легко підвищується при додаванні в нього води, що часто і роблять недобросовісні будівельники. Однак навіть невелика кількість води призводить до порушення водоцементного співвідношення, знижуючи марку бетону з М250 до М200 або М150.

Читайте також: Який бетон потрібен для фундаменту

Для досягнення високої рухливості при виробництві бетону в нього додаються спеціальні пластифікатори. При цьому співвідношення води і цементу в розчині залишається без змін. Рухливість бетонної суміші позначається буквою П. За ступенем рухливості бетон поділяють на марки П1 — П5.

Замовити дзвінок    ×