Технологія зведення монолітного стрічкового фундаменту

Стрычковий фундаментСеред основних факторів при виборі виду фундаменту відзначають щільність грунту і глибину його промерзання, кислотність грунту, наявність підземних джерел, очікуване навантаження на грунт і особливості архітектури. Монолітний стрічковий фундамент є найпоширенішим і надійною основою для сучасних будівель.

Залежно від наявних факторів закладка стрічкового фундаменту проводиться на 50-150 см. Якщо по весні спостерігаються провали і тріщини в землі, це свідчить про нерівномірне промерзання грунту. Це може спричинити руйнування фундаменту, що в свою чергу спровокує пошкодження стін будівлі.

Читайте також: Загальні відомості про бетонні опалубні роботи

Перед початком робіт рекомендується перевірити стан будинків, побудованих поблизу, на наявність деформацій грунту, тріщин в стінах, води в цоколі. Якщо на території виявлені несприятливі природні чинники, проблема може бути вирішена за умови застосування надійного каркаса з арматури і якісного бетону для формування фундаменту.

Технологія будівництва

При зведенні монолітного стрічкового фундаменту своїми руками на початковому етапі роботи потрібно виконати необхідні розрахунки, після чого можна переходити до розмітки осей. Вкладання стрічки на складний грунт вимагає підвищеної уваги до процесу. Тільки в цьому випадку можливо отримати ідеально точні габарити. Далі повинен бути викопаний котлован, дно якого буде знаходитися на розрахунковій глибині. При використанні механічного методу фахівці рекомендують витягувати грунт з котловану, не доходячи при цьому 20 см до дна, і завершити дію за допомогою лопати. Це допоможе виключити ймовірність пошкодження нижнього шару грунту.

Наступна стадія будівництва передбачає формування фундаментної подушки товщиною 15 см з піску, щебеню або піщано-щебеневої суміші — в такому випадку спочатку засипають щебінь 7-сантиметровим шаром, а поверх таким же шаром викладають пісок.

Черговий крок по зведенню монолітного стрічкового фундаменту — це облаштування опалубки. Знадобляться дошки товщиною 5 см, можна використовувати збірні щити зі сталі. Щоб уникнути вбирання дошками вологи з бетонної суміші, яка наповнить конструкцію, потрібно виконати ізоляцію стін опалубки поліетиленом або пергаментом.

Стрічковий фундамент підлягає армуванню для підвищення міцності і надійності майбутньої будови. Зазвичай металевий каркас являє собою 2 паралельних ряду сітки. По завершенню армування потрібно впевнитися в якості фіксації прутів. Слід пам’ятати про те, що в товщу фундаменту повинні бути покладені сталеві або азбестоцементні труби, якщо в будівлі передбачається пристрій каналізації і водопроводу.

Читайте також: Бетонні насоси: види і специфіка

Далі необхідно приготувати бетонний розчин і виконати заливку, формуючи шари не товще 30 см — щоб забезпечити можливість ущільнення вібратором або підручними засобами, наприклад, шматком арматури. Допускається і простукування стінок опалубки для усунення ділянок з повітрям. Бетон не повинен бути дуже рідким, потрібна така консистенція, щоб виконувати не заливку суміші, а укладання. В результаті фундамент буде наділений більш високим показником жорсткості.

Для приготування бетону знадобиться цемент, щебінь і пісок в співвідношенні 1/2/3. Кількість води зазвичай береться з розрахунку половини від ваги цементу (наприклад, 100 кг цементу потребує 50 л рідини).

Гідроізоляцію конструкції виконують перед тим як встановити опалубку або коли вона вже розібрана. Дно і стіни покриваються поліетиленовою плівкою. Рекомендується використання цільного полотна щоб уникнути необхідності склеювання швів, які в подальшому можуть розійтися. Якщо дія виконується вже при демонтованій опалубці, робочу поверхню обробляють бітумом, і потім кріплять гідроізоляцію. Допускається також застосування полімерних складів або добре ущільненої глини.

Читайте також: Різновиди протиморозних добавок в бетон

Зворотне засипання повинно проводитися вручну і з великою акуратністю. Найчастіше використовується пісок середнього калібру, який ущільнюють, змочуючи водою.

Інструменти і матеріали

Для будівництва монолітного фундаменту стрічкового типу необхідні такі інструменти та матеріали:

  • лопата;
  • трос;
  • кілки;
  • арматура;
  • дерев’яні дошки (або сталеві щити);
  • пісок;
  • щебінь;
  • цемент;
  • вода.

Особливості

Монолітна плита встановлюється на стрічковий фундамент, якщо майбутня будівля характеризується значною вагою. При цьому необхідні попередні геодезичні роботи і облаштування котловану, дно якого вистилається геотекстилем.

Для стрічки потрібно змочена водою і ретельно ущільнена підкладка з піску і гравію.

Читайте також: Яким повинен бути правильний щебінь для виготовлення бетону

Обов’язкове застосування щитів опалубки перед заливкою бетону і облаштування дворядного каркаса, паралельно з яким проводиться армування стрічки і монолітної плити.

Стрічковий фундамент може бути доповнений також стовпами — в даному випадку технологія передбачає їхній початковий монтаж.

[kkstarratings]

Замовити дзвінок



    ×