Характеристика міцності бетону
Читайте також: Морозостійкість бетону
На практиці найбільш точні результати одержують, здавлюючи еталонні куби за допомогою гідравлічного преса. Еталонний куб з бетону виготовляється в умовах, ідентичних виробництва ЗБВ. Такий куб має по 15см в кожній зі сторін, а випробування проводяться за таких умов:
- температура зразка 20 ± 2 ° С;
- з моменту твердіння зразка пройшло не менше 28 днів;
- процес твердіння відбувався в нормальних умовах (температура повітря 15-200С, відносна вологість 90-100%).
Вимоги до проведення лабораторних випробувань зразків бетону на стійкість до навантажень на стиск, так само, як і в інші типи досліджень, регламентуються ГОСТом 10180-2012. У випадках, коли лабораторні випробування неможливі допустимо використання сучасного обладнання для проведення неруйнівних тестів готових конструкцій. Для неруйнівних досліджень використовується ультразвукове і променеве обладнання.
Читайте також: Твердіння бетону
Форма і розміри зразка
Під час проведення лабораторних випробувань міцності бетону слід враховувати і вплив форми зразка на одержані результати. Так, менші зразки мають більш високу міцність. Наприклад, куби з ребром в 10 см мають на 10% більш тривалий час опору стисненню, а міцність зразків з ребром в 30 см на 11-13% менше еталонних зразків.
Читайте також: Технологія зведення монолітного стрічкового фундаменту
Дане явище пов’язане з особливостями розподілу навантажень в блоці, стискаючими пластинами пресу. Неоднорідна структура бетону в частинах, близьких до плит преса ущільнюється під дією тертя між гранями блоку і плитами пресу. У середніх частинах граней куба подібне ущільнення не відбувається, тому зруйнований стисненням блок має форму двох усічених пірамід, спрямованих один до одного вершинами.
[kkstarratings]