Морозостійкість бетону

Морозостійкість бетонуМіцність бетону визначається насиченням водою, можливими перепадами температур, а також кількістю заморожувань і відтавань. Якщо водонасичення перевищить межу, то внаслідок сильного збільшення обсягу води при перетворенні в лід може виникнути напруга, що діє на стінки пір і розтягування їх. Воно здатне змінити конфігурацію речовини, тим самим погіршивши його характеристики. Однак такий результат можливий тільки в разі водонасичення, що перевищує норму, а вона пов’язана і зі ступенем зниження негативної температури. Найменшу величину насичення водою пір бетону, що викликає погіршення його міцності, називають критичним водонасиченням.

Відомо, що міцність гранично насиченого водою бетону, охолодженого до -40 і -60 градусів за Цельсієм, спочатку збільшується, після чого починає знижуватися.

Читайте також: Твердіння бетону

Тривала дія різних температур зменшують міцність бетону. Такому впливу здатні чинити опір лише бетони з більшою міцністю і меншим насиченням водою перед заморожуванням.

Ступінь можливого водонасичення визначається виходячи з будови матеріалу. Відповідно, важливо вдосконалювати структуру речовини, зменшуючи пористість і формуючи пори закритого типу.

Читайте також: Технологія зведення монолітного стрічкового фундаменту

На руйнування бетону також впливають: кордону RT і RX. Якщо напруги в бетоні входять в проміжок з межами у вигляді параметричних точок R® і Rl, то його будова негативно змінюється, морозостійкість знижується. Тобто, якщо бетон перед циклічним заморожуванням завантажити до напружень Rl, то з’явилися мікротріщини сприятимуть прискореному руйнуванню.

Бетон, навантажений до напружень R ° r, відрізняється морозостійкістю, ніж еталонний, але набагато менший, ніж завантажений до напружень. Також спостерігається зниження морозостійкості при зовнішніх силових впливах.

Читайте також: Загальні відомості про бетонні опалубні роботи

Якісні бетони відрізняються однорідною структурою, зведеними до мінімуму пористістю і водопроникністю. При навантаженні для виникнення R® і R% потрібні збільшені напруги, а значить, вони морозостійкі. У них навмисно створюються замкнуті пори, що підвищує довговічність бетону.

[kkstarratings]

Замовити дзвінок    ×