Характеристика міцності бетону

Характеристика міцності бетонуОсновний тип навантажень, яким піддаються залізобетонні вироби, носить характер стиснення. Тому еталонної характеристикою матеріалу прийнято вважати стійкість до осьових стискань. Інші параметри міцності матеріалу безпосередньо залежать від згаданої характеристики і обчислюються за допомогою емпіричних формул і експериментальних коефіцієнтів.

Читайте також: Морозостійкість бетону

На практиці найбільш точні результати одержують, здавлюючи еталонні куби за допомогою гідравлічного преса. Еталонний куб з бетону виготовляється в умовах, ідентичних виробництва ЗБВ. Такий куб має по 15см в кожній зі сторін, а випробування проводяться за таких умов:

  • температура зразка 20 ± 2 ° С;
  • з моменту твердіння зразка пройшло не менше 28 днів;
  • процес твердіння відбувався в нормальних умовах (температура повітря 15-200С, відносна вологість 90-100%).

Вимоги до проведення лабораторних випробувань зразків бетону на стійкість до навантажень на стиск, так само, як і в інші типи досліджень, регламентуються ГОСТом 10180-2012. У випадках, коли лабораторні випробування неможливі допустимо використання сучасного обладнання для проведення неруйнівних тестів готових конструкцій. Для неруйнівних досліджень використовується ультразвукове і променеве обладнання.

Читайте також: Твердіння бетону

Форма і розміри зразка

Під час проведення лабораторних випробувань міцності бетону слід враховувати і вплив форми зразка на одержані результати. Так, менші зразки мають більш високу міцність. Наприклад, куби з ребром в 10 см мають на 10% більш тривалий час опору стисненню, а міцність зразків з ребром в 30 см на 11-13% менше еталонних зразків.

Читайте також: Технологія зведення монолітного стрічкового фундаменту

Дане явище пов’язане з особливостями розподілу навантажень в блоці, стискаючими пластинами пресу. Неоднорідна структура бетону в частинах, близьких до плит преса ущільнюється під дією тертя між гранями блоку і плитами пресу. У середніх частинах граней куба подібне ущільнення не відбувається, тому зруйнований стисненням блок має форму двох усічених пірамід, спрямованих один до одного вершинами.

[kkstarratings]

Замовити дзвінок    ×