Головна » Статті » Що необхідно знати, замовляючи бетон
Що необхідно знати, замовляючи бетон
Скільки бетону замовляти?
Специфіка процесу будівництва така, що точно розрахувати всі матеріали неможливо. Що стосується бетону, то тут ситуація ще складніша, адже весь бетон необхідно заливати в один прийом.
Що може вплинути на підсумкову витрату бетону:
неправильний розрахунок замовника;
бетон дав усадку (і ця властивість всім відомо);
ущільнення грунту (під вагою бетону грунт може осідати);
вигин опалубки (навіть при невеликому вигині перевитрати не минути);
частина бетону залишилася в насосі або налипнув на стінках міксера;
розлив бетону.
Факторів, як бачите, досить. Тому з заводом необхідно заздалегідь обговорити всі умови доставки бетону, якщо його раптом не вистачить. Також необхідно підготувати місце, куди буде виливатися бетон, якщо раптом він буде зайвим.
Через півтори-дві години після виготовлення бетону ви повинні бути готові до того, щоб його приймати. Врахуйте таку властивість матеріалу, як швидке схоплювання, тому до потрібного часу бетон повинен бути провібрірований і покладений.
Також варто сказати про замішування бетону. Після того, як всі інгредієнти з’єднані в однорідну масу, їх не можна розділити. Тому суміш або буде використана на об’єкті за планом, або буде утилізована.
Категорично заборонено допускати розриви між подачами машин. До цього питання необхідно підходити відповідально. Заздалегідь підготувати всі під’їзди, виконати необхідні умови. Якщо ви затримуєте заливку бетону, то ви затримуєте і тих замовників, які планували отримати його вчасно після вас.
Розведення водою
Навіть найбільша помилка при бетонуванні об’єкта — це розбавляти бетон водою. Як правило, часто розбавляють бетон будівельники, тому що це їм зручно. При розведенні водою бетон стає більш пластичним, а значить, він краще тече, краще розливається по опалубці. Але після того, як буде додана вода, буде порушено водоцементне співвідношення. Адже на кожну марку бетону передбачається певна кількість води. Здебільшого, марки бетону і розрізняються за кількістю води в них. Коли бетон висохне, зайва вода утворює пори, тому бетон вже буде не тієї марки, що ви купили, а зовсім інший. А значить, всі старання по вибору рецептури бетону, з розрахунку навантаження на фундамент і інше — буде безглуздим, тому що будівельники недобросовісні.
Найправильніший шлях — це домогтися більшої пластичності бетону за допомогою добавок, які використовуються в певному співвідношенні для кожної марки бетону. При цьому водоцементне співвідношення бетону не буде порушено.
Спірні ситуації, претензії
Як правило, основна частка критики припадає на якість бетону і його кількість.
Якщо ви підозрюєте, що вам привезли менше бетону, ніж було замовлено, то краще перевірити свої побоювання. Перед тим як він буде залитий, подивіться, чи вистачає бетону в машині, наскільки заповнена ємність. В інших обставинах довести недолік бетону буде проблематично. Після заливки необхідно додатково перевірити і виміряти розміри — зіставити реальні розміри із запланованими.
Якість бетону
Рухливість бетону на місці визначити просто — він може бути занадто густий або занадто рідкий. Але що стосується марки, міцності — ці параметри, на жаль, ніяк не можна перевірити. Міцність бетону можна буде визначити тільки через 28 днів. Тому сказати, що вам не сподобався бетон і він підлягає поверненню, не вийде — ніяких аргументів ви привести не зможете. І навіть після закінчення 28 днів претензії, пред’явлені заводу, не вважатимуться обгрунтованими. Адже як ви доведете, що це був саме бетон поганої якості? Адже ви просто могли порушити правила заливки або принципи догляду.
Так що залишається єдиний варіант: покладатися на порядність і чесність вашого постачальника, вибирати виробників з хорошою репутацією.
На кожну партію бетону завод видає паспорт, за яким ви можете дізнатися марку і обсяг бетону. Також там зазначається склад, рецептура. Крім того, ви маєте право вимагати заводські накладні.